top of page

Řezbářské workshopy

Aktuální termíny

Liberec - Vítkov u Chrastavy

14. - 15. 10. 2020

Praha - bude upřesněno

23. - 25. 10. 2020

workshop (5).jpg
IMG_8869.JPG

Co o mně říkají

filip.jpg
filip -profilovka.jpg
filip 4.jpg

Filip Havlík - Architekt

Ruční práce patří mezi moje oblíbené činnosti, ale ze dřeva jsem nikdy nic nevyřezával. A tak pro mě bylo zajímavé sednout si a věnovat svou pozornost dva dny jen jednomu kousku dřeva. Aleš nám podrobně ukázal svoje postupy, fáze výroby lžic i materiál. Ale bylo jen na nás účastnících, jak si osaháme nástroje, a jakým stylem se do výroby pustíme. Část mojí práce se dotýká designu, a tak jsem si pohrál s umístěním lžíce do kresby a struktury dřeva. Přijde mi to jako malé kouzlo. Člověk je s půjčenými kvalitními nástroji a s dobrými radami lektora schopen vytvořit něco, co by si doma ani nedovedl představit. Na Alešově workshopu se tahle kouzla dějí.

Daniela Dukátová - Průvodce lesní školky

Ze semináře jsem si odnesla hotovou lžíci, nicméně hotový výrobek není to hlavní, co si ve výsledku odnáším. Pro mě byl obohacující především samotný proces při vyřezávání. Seznámila jsem se se základy řezbářské práce, která v sobě obnáší hodiny soustředěné práce a střídání hrubé a jemné práce, které rozvíjí citlivost pro práci se dřevem a trpělivost. Vyřezat si lžíci je dřina, ale ve stejné míře i radost. Líbila se mi možnost výběru druhu dřeva a volnost při vyřezávaní rukojeti dle naší kreativity a dle toho, jak k nám dřevo během procesu promlouvalo. Vznikl tak prostor pro autentičnost lžic. Pro mě je práce se dřevem i terapeutický proces poznání sebe sama a jsme-li pozorní, má proces tvorby dřevěného artefaktu, v tomto případě lžíce, pro tvůrce poselství.

daniela.jpg
marketa.jpg

Markéta Výborná - učitelka

Workshop výroby lžíce byl pro mě nádherným relaxační časem. Dotýkat se celý den dřeva, cítit jeho vůni, vnímat, jak se pod rukama mění bylo úžasné. Práce se dřevem byla velmi osobní, bylo důležité, že Ali citlivě vážil, kde přiložit ruku nebo slovo.

UDL - aktuální termíny
bottom of page